Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 236 чоловік

Самоврядування

Дата: 18 червня 2020 о 11:24, Оновлено 5 квітня 2021 о 10:36
Автор: Корсун О. І.

Підсумки роботи самоврядування у випусках відеозустрічей:

Підсумки роботи за березень https://youtu.be/kYqLZnrl-v8

Підсумки за лютий https://youtu.be/vY4eWe4F8eo

Підсумки роботи за січень https://youtu.be/cmz34yIIWOg

Пісумки роботи за грудень  https://youtu.be/dlU20J_mR0o

Підсумки роботи за листопад https://www.youtube.com/watch?v=5b6DBoCiB_Q&ab_channel=%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0

Підсумки роботи учнівського самоврядування за жовтеньhttps://youtu.be/YMNQnKztubM

Підсумки роботи за вересень https://youtu.be/CHFfq1Gtm6s

Партнери https://content.e-schools.info/mikolajev32/library/партнери.pdf

Актив https://content.e-schools.info/mikolajev32/library/актив.jpg

Сьогодні виникла соціальна потреба у формуванні такої особистості, яка могла б самостійно вирішувати як щоденні, так і масштабні громадські завдання. Таку науку - «управління суспільством» - наша молодь вивчає на практиці: беручи участь у самоврядуванні.

        Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості.

      Самоврядування забезпечує участь учнів у різноплановій, різноманітній і глибоко змістовній роботі навчального закладу, залучає їх до управління справами колективу, допомагає їм зрозуміти свої права та обов'язки, формує у них почуття керівника спочатку у групі, а потім в училищі, місті, державі.

     Сучасний навчальний заклад, як і суспільство загалом, переживає складний період реформування, коли здійснюється рішучий поворот до особистості учня. Важливо поважати почуття гідності кожного учня, його індивідуальну життєву мету, запити й інтереси, створювати сприятливі умови для його самовизначення, самореалізації та розвитку. Допомогти вихованцеві вижити в суспільному потоці  криз і революцій: екологічній, енергетичній, інформаційній, комп'ютерній , оволодіти досвідом старших, зрозуміти своє покликання, самостійно

знайти шляхи найефективнішого самовизначення в суспільстві. При цьому людина прагне до самопізнання, самоосмислення, самовдосконалення.   

Виховання здійснюється на гуманістичній основі, фундаментальним завданням якого є соціалізація,  адаптація підростаючого покоління до соцыуму, тобто поступове залучення молодої людини до системи суспільних і творчих відносин.    

     Виховання ефективне тоді, коли наставник і учень разом створюють матеріальні та культурні цінності, набувають умінь і навичок у процесі формування стосунків. Як приклад, участь у проектній діяльності, Колективно- творчих справах. Взаємодія педагогів і учнів успішно здійснюватиметься, якщо відмовитися від багатьох педагогічних стереотипів; розуміли, що самоврядування - це не гра учнів у «дорослих», коли все за учнів вирішують педагоги. За таких умов учні не набувають досвіду планувати та організовувати справи, нести відповідальність за свої дії їм складно нести відповідальність за доручену справу, вони не впевненні, бо мають малий досвід виступу. А набувайють його спочатку на класних годинах, засіданнях лідерів, конкурсах, районних виступах.  

    Головне завдання учнівського самоврядування — це розвиток соціальної активності учнів, виховання у них почуття власної гідності, надання їм можливості виявити себе, формування управлінських навичок. Активні діти у школі – це соціально- активні у дорослому житті.

 Учнівське самоврядування у МЗОШ №32 імені Кривоносова С.С. здійснюється через роботу дитячих організаціїй: «Барвінкової країни», де діти 1-4 класів здобувають початкові знання про самоврядування у школі та організацію старшокласників " Поклик", які покликані допомагати керівництву школи у вихованні творчої, соціальне активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації.

В організації «Поклик» діє парламентсько - президентська форма правління, є президент, віце -президент, кабінет міністрів,  діяльність яких формується на  рівні класу:

                Міністерство з питань патріотичного виховання;

                Міністерство з питань культури та відпочинку;

                Міністерство з питань  освіти;   

Міністерство з питань милосердя та турботи;

Міністерство з питань охорони життя та спорту;

Міністерство з питань захисту прав дітей;

Міністерство з питань внутрішньої організації

Та прес  -  центр, оновлення  сайту школи

      Основною метою органів   самоврядування є формування в учнях почуття господаря  школи, класу, активної  життєвої  позиції , вміння співпрацювати на  принципах партнерства. Залучати  до громадської  діяльності, стимулювати їх творчу  ініціативу, розвивати організаторські здібності. Це спільна колективна творча справа ,яка  об’єднує  навколо себе максимальну кількість учасників , дає можливість кожному спробувати свої сили, розкрити здібності, можливості та талант.

     Входження нашої країни в новий історичний період розвитку всіх сфер соціального життя, відродження національних традицій виводить на перший план проблему соціалізації молоді. Цьому, безперечно, сприяє розвиток волонтерського руху, який забезпечує становлення громадян нового типу: мобільних, творчих, відповідальних.

Волонтерський рух для молодих людей -  це можливість самовдосконалення і реалізації себе в служінні людям.

   Учні вчаться демократії, співробітництва, мистецтва жити і працювати в колективі. Робота в учнівському парламенті допомагає багатьом учням адаптуватися у цьому світі.

         Самоврядування  спонукає до осмислення власної ролі у життєдіяльності колективу і є реальним фактором формування демократичних, правових засад і традицій у міжособистісному спілкуванні учнівської молоді, їх підготовки до розбудови громадянського суспільства нашої України.

 Правильно організоване за змістом і формою учнівське самоврядування містить потужний виховний потенціал, розвиває лідерські якості, формує соціальний досвід та ціннісні орієнтації, створює простір для самореалізації, сприяє усвідомленню особистістю своїх прав, свобод, обов'язків, вияву самостійності учнівської молоді, самоствердженню у суспільнозначущій діяльності, захищає від негативних впливів соціального середовища, виховує активних громадян держави.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.